szu szu

about contact


[in'klud] Altar

[in'klud] Altar

2005, Oct–

– Kulturverein Schloss Goldegg Hofmark 1, Austria


ołtarz cywilizacji [in'klud], zrealizowany w podziemiach alpejskiego zamku, w Goldegg w Austrii, w ramach wystawy "Prowizorycznie" (Marcin Dudek, Erich Gruber, szu szu).

projekt zrealizowany przy współpracy z Polskim Instytutem w Wiedniu ALTAR jest odłamem, porzuconą i odnalezioną w alpejskim zamku czescią [in'klud]. Towarzyszy mu wizualny zapis modlitewno-ekstatycznego uniesienia (szczątkowa transmisja teleportowana z macierzystej bazy). Transowy przekaz niewerbalny.

Technologia alternatywna. Rewitalizacja martwych szczątków technologicznych odpadów. Ciąg obiektów między którymi zachodzą nieskoordynowane relacje. Jednak wszystkie związki mają znaczenie, każdy drobny niepozorny drut coś przewodzi i z czyms się łączy, po to by działała całość.

W ołtarzu dość ważne miejsce zajmuje zwój niepozornych rur, rury powleczone są specjalną, nieco uszkodzoną już osłoną. Zwój powstawał bardzo powoli, wcześniej powstały 23 programy symulacyjne i 10 prób. W końcu udalo się znaleźć odpowiednią pozycję i ułożenie rur, by mogły odpowiednio rownoważyć siły i energie. Odpowiednie równoważenie ma wpływ na wzajemne oddziaływania magnetyczne, dzięki nim w przewodzonej energii zachodzą wlaściwe reakcje chemiczne, niezbędne by wprawiać w ruch system wokół. Systemem wokół jest kilka głównych rozgałęzień, które tworzą podsystemy zlinkowane na zasadach przeciwnienstw. Całość swobodnie działa, automatycznie powoduje ekstatyczne uniesienia, zupełnie jednak nie podobne do religijnych przeżyć cywilizacji [in'klud]. Przeciągi panujące pod nieobecność tworców cywilizacji, powodują nieprzewidywalne mutacje, które przenikają niepostrzeżenie do spoleczeństwa [in'klud]. To niepokojącyprzejaw. Wirusy ze świata zewnętrznego będą doskonałą próbą dla [in'klud] a zarazem mobilizacją by poradzić sobie samemu i wytropić zakamuflowanych intruzów. W przeciwnym wypadku wirus skoroduje i zawładnie przyjaznym społeczeństwem [in'klud].